закордонні фестивалі
українськарусскийenglish
Історія фестивалів
Новини
«Orebic-Fest»

«Orebic'-fest» — така назва Першого фестивалю України - Хорватії, який відбув­ся в червні. Його організаторами є Культур­но-спортивна асоціація «Фест», яку очолює Леонілла Жодік, та туристська фірма «Orebic'— *TOYRS» (директор Душко Бегович).

Відкриття цього міжнародного культур­ного заходу відбулося в приміщенні общи­ни (мерії) м.Оребіч, яка виступила його ме­ценатом, як і Центр культури общини та ту­ристський відділ.

МОВА ФЕСТИВАЛЮ - МИСТЕЦТВО

Дорога серпантином звивалася по узбережжю чарівної Адріатики і наближала українську делегацію до невідомої Далмації. Ми їхали на перший мистецький фестиваль «Orebic-fest» (Україна — Хорватія). Його ініціаторами та організатора­ми були івано-франківська культур­но-спортивна асоціація «Фест» (ди­ректор Леонілла Жодік) та хорват­ська туристична фірма «Orebic Tours» (директор Душко Бегович). 

Господарями-меценатами стали ме­рія, центр культури та туристичний відділ общини міста Оребіча. Спо­чатку візит хотіли обмежити про­веденням традиційного третього пленеру художників. Однак узго­дження художньої частини свята переросло у проведення фестивалю народного мистецтва двох країн. Прикарпаття представляли зразковий  колектив  бального  танцю «Грація» м. Коломиї (керівник — відмінник освіти України Уляна Почемсана), ансамбль естрадного та народного танцю «Ярославна» м. Галича  (керівник  Галина  Колодій), солістки студії  «Кольоровий світ» (керівник Леся Соболевська), Лілія та Христина Петруньківи, Зоряна Рощук.

Виступи юних українців проходи­ли у концертних залах та на май­данчиках Оребіча. А в той час учас­ники пленеру — художники з Киє­ва, Одеси, Івано-Франківська увіч­нювали на своїх полотнах чарівні куточки гостинної Далмації. Потім їх роботи виставили у картинній гале­реї міста, до якої завітали не лише хорвати, а й туристи з Франції, США, Англії, Німеччини, Канади.

Враження від фестивалю зали­шилися незабутні. Однак на спога­ди немає часу: співорганізатори з Оребіча вже запросили українців на наступний фестиваль у вересні цьо­го року. Вирішили проводити зус­трічі у цьому хорватському місті щороку у червні та вересні. А асо­ціація «Фест» запрошує обдарова­ну мглодь Прикарпаття взяти участь у підготовці наступного фестивалю. Віра ДІВНИЧ. Працівниця художнього салону «Ортус». Івано-Франківськ — Оребіч

Фотогалерея
 
© КСА "ФЕСТ". Всі права збережено. 2012
Cайт створено в студії ВСТ
м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського, 9
художній салон-клуб "ОРТУС"
тел./факс (0342) 75-02-32